ideal IDM insan kaynakları uygulamalarında tanımlanan personel bilgilerini, Active Directory ve diğer uygulamalarınız ile senkronize eder.

Kimlik Yönetim Yazılımının Faydaları

Kimlik yönetimi yazılımları, bir kurum içindeki kullanıcıların kimliklerini yönetmeyi, doğrulamayı ve izlemeyi kolaylaştırır. Kurumların verilerini ve bilgilerini korumalarına yardımcı olurken, kullanıcıların da güvenli ve kolay bir şekilde uygulamalara erişmelerini sağlar. Kurumlar kimlik yönetimi yazılımlarını kullanarak güvenlik, verimlilik, yönetim kolaylığı ve uyumluluk gibi konularda önemli avantajlar elde eder. İşte kimlik yönetimi yazılımlarının kurumlara sağladığı bazı faydalar :

Güvenlik

Kimlik yönetimi yazılımları, kurumlar için önemli bir güvenlik katmanı sağlar. Bu yazılımlar, kimlik doğrulama, yetkilendirme ve erişim kontrolü gibi özellikler sunarak yetkisiz erişimi engeller ve hassas verilerin korunmasını sağlar. Kullanıcıların kimlik bilgilerini güvenli bir şekilde yönetir ve erişim kontrolleri ile güvenlik politikalarının uygulanmasına yardımcı olur. Doğru kişilerin doğru zamanda doğru yere bağlanmasını sağlayarak kurumunuzun verilerini ve bilgilerini korur. Uygulama Veri Erişim Kontrolü : Kimlik yönetimi yazılımları yetki taleplerinizi özelleştirmenizi ve otomatik olarak tanımlamanızı sağlar. Sadece belirli kullanıcı gruplarının belirli uygulamalara veya verilere erişmelerini sağlayabilirsiniz.

Verimlilik

Kimlik yönetimi yazılımları, rol bazlı yetki yönetimini ve iş süreçlerini otomatikleştirmeyi sağlar. Bu da kullanıcıların hızlı ve etkili bir şekilde sistemlere erişmesini sağlar. Kimlik yönetimi yazılımları, kullanıcı hesaplarının oluşturulması, güncellenmesi, şifre sıfırlama işlemleri ve kullanıcı hesaplarının kapanması gibi görevleri otomatikleştirerek Bilgi Teknolojileri departmanının zamanını ve kaynaklarını tasarruflu bir şekilde kullanmasını sağlar. Merkezileşen kimlik yönetimi ile kullanıcı hesaplarını açmak, kapatmak, parolaları sıfırlamak veya kullanıcı rollerini değiştirmek gibi işlemler basitleştirir ve verimlilik artar. İş Sürekliliği: Kimlik yönetimi yazılımları, unutulan parolalar veya kullanıcı hesaplarının kilitlenmesi gibi durumları minimize eder. Bu da iş sürekliliğini ve kullanıcıların sorunsuz bir şekilde çalışmalarını sağlar.

Yönetim Kolaylığı

Kimlik yönetimi yazılımları, kurumların kullanıcı hesaplarını merkezi bir şekilde yönetmelerini sağlar. Bu sayede, farklı sistemlerdeki kullanıcı hesaplarının ayrı ayrı yönetilmesi yerine tek bir yönetim arayüzü üzerinden tüm kullanıcı hesaplarına erişim sağlanabilir. Kullanıcı hesaplarının izlenmesi, denetlenmesi, yetkilerin raporlanması gibi yönetim görevleri de kolaylaşır.

Parola Yönetimi

Kimlik yönetimi yazılımları, güçlü parola politikalarını uygulayarak güvenlik risklerini azaltır ve kullanıcılara sunduğu self servis hizmetler ile parola yönetimini kolaylaştırır. Kullanıcılar, tek bir kimlik doğrulama platformu üzerinden birden çok hizmete erişebilirler.

Uyumluluk

Kimlik yönetimi yazılımları, uyumluluk gereksinimlerini karşılamada önemli bir rol oynar. Birçok endüstri ve düzenleyici standartları ile çeşitli regülasyonlar kurumların güçlü bir kimlik yönetimi yapabilmesini gerektirir. Kimlik yönetimi yazılımları, bu gereksinimleri karşılamak için gereken özellikleri sağlar ve kurumunuzun standartlara uyumluluğunu kolaylaştırır. Kullanıcı aktivitelerindeki şüpheli faaliyetleri izleyen sistemlerle anlık entegrasyon sayesinde güvenlik tehditlerine karşı zamanında önlemler almak için kullanılabilir

Her kurumun kimlik yönetim süreci ve ihtiyaçları farklı olabileceğinden, doğru kimlik yönetimi yazılımını seçmek ve uygulamak için dikkatli bir değerlendirme yapmak önemlidir. Farklı sektör ve ölçekteki kurumlarda pek çok sistem ve uygulama ile entegre olduğumuz ideal limlik yönetim uygulamamızı size de anlatmamızı isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.

Önceki İçerik

Migros Kimlik Yönetiminde ideal IDM’i Tercih Etti

Sonraki İçerik

DeFacto Kimlik Yönetiminde ideal IDM’i Tercih Etti

Bize Ulaşın

Kimlik yönetimi konusunda merak ettikleriniz veya aklınıza takılanlar varsa cevaplamak için buradayız.

Mesaj Gönderin

İletişim formumuzu kullanarak bize bir mesaj gönderin.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
ideal IDM insan kaynakları uygulamalarında tanımlanan personel bilgilerini, Active Directory ve diğer uygulamalarınız ile senkronize eder.

Size Özel İndirimler İçin Bize Ulaşın

ideal IDM'de size özel bir demo ve fiyatlandırma bilgisi için bizimle iletişime geçin.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam